Noc s Andersenem

Knihomolové, knižní nadšenci a především milovníci pohádek se konečně po roce dočkali. Žáci ZŠ Chrustova měli možnost prožít další pohádkovou Noc s Andersenem. Nocování těch, kteří bez knihy nedají ani ránu, proběhlo 1. dubna 2016, kdy se na dálku spojili milovníci popsaného papíru z několika zemí.

Noc s Andersenem 2016

Letošním tématem bylo 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Žáci několik týdnů usilovně pracovali na výzdobě školy, ze které se stal doslova podmořský svět. Na vybrané nocležníky čekal opět bohatý program, který zaručoval dobrodružství i překvapení.

Noc s Andersenem 2016

Ten začal soutěžemi a dílnami na jednotlivých stanovištích, kde si děti plnily kvízy, hádanky a sudoku. Nechyběla také výroba podmořské masky, kterou někteří žáci nesundali ani ve spacáku. Za všechny splněné aktivity dostávali čtenáři razítka mořských živočichů na svá soutěžní trička.

Noc s Andersenem 2016

Poté následovala soutěž s názvem Andersenovská hra – Expedice z pohlednice, kde skupinky dětí řešily nejrůznější čtenářské úkoly. Nechybělo také předčítání hosta, kterým byla paní Zdeňka Röderová, a maškarní rej v podmořském stylu. Po večeři se uskutečnilo promítání pohádky „Malá mořská víla“, na kterou se všichni tolik těšili. Nechoďte spát – pojďte si hrát. Tímto heslem jsme se řídili i po pohádce, kdy na malé Anderseny čekalo oblíbené „čtení do spacáku“.

Spokojený výraz, ve tvářích našich dětí před usnutím, mluvil za vše, letošní Noc s Andersenem 2016 jsme si opět moc užili!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *