Podzimní jarmark

Podzim, roční období plné barev, emocí a nálad, a jarmark na ZŠ Chrustova, den plný ovoce, dobrých jídel a her, patří už neodmyslitelně k sobě. Chladné čtvrteční dopoledne 8. října vystřídalo příjemně teplé odpoledne, které umožnilo dětem předvést svoji šikovnost a originalitu. Velmi oblíbená tradiční akce, kdy děti vaří, pečou, smaží, kreslí, stříhají a lepí na téma podzim, opět přivedla na školní hřiště spoustu rodičů a přátel školy, kteří si chtěli prohlédnout dětské výrobky a ochutnat jejich dobroty.

Podzimní jarmark

Již od samého rána panoval ve škole pracovní ruch a chodbami se vinula vůně ovoce, skořice a pečeného těsta. Pan ředitel si chystal klobásy na odpolední grilování, paní zástupkyně se modlila za lepší počasí, pan školník rovnal stoly na školní zahradu, učitelé běhali mezi třídami a kuchyňkou a děti, ty se tvářily velmi důležitě. Každá třída se snažila přesně držet svého harmonogramu příprav, aby vše bylo hotovo na 15. hodinu. Nervozita postupně stoupala.

Nebylo se však čeho bát. Všichni to zvládli velmi dobře. Nejmladší děti vyráběly krásné podzimní věnce, papírové taštičky a ozdoby z velkých barevných listů. Starší děti se pustily do nejrůznějších dobrot, sladkých, slaných i česnekových. Bylo možné ochutnat nejrůznější buchty, muffiny, sušenky, koláčky, ale třeba i falešný tatarák, zeleninový salát nebo bramborové placky.

Podzimní jarmark však není jen o jídle. Zábava a sport zde hrají také velmi důležitou roli. Možnost využít školní hřiště, zahrát si s míčem, pohoupat se na houpačkách, sklouznout se na klouzačce, postavit hrad z písku, pouštět draka nebo střílet z luku nebo ze vzduchovky měli všichni odvážní návštěvníci, kteří se nebojí pohybu a spontánní zábavy.

Již několik minut po začátku akce bylo jasné, že se vše podaří. Rodiče zářili pýchou nad svými dětmi a děti byly šťastné, že se jim všechno povedlo. Za doprovodu hudby si děti užívaly nádherné odpoledne plné smíchu a radosrti.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli a pomohli vše připravit. Společně se už těšíme na příští ročník.

2 komentáře k “Podzimní jarmark

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *