Šedesátileté „retro“ ohlédnutí

Kdo z vás, čtenářů, pamatuje ještě tok 1957? Byla to doba velikých změn a společenských zvratů. V řeči dnešních dětí a mladých lidí je to „retro“ pohled na minulou dobu, kterou nezažili.

Roztančené oslavy 60. výročí školy
Roztančené oslavy 60. výročí školy

Dne 22. 6. 2017 jsme oslavili 60. výročí vzniku naší školy. A právě v „retro“ stylu proběhly naše oslavy. Všichni jsme společně přemýšleli, jak důstojně a přitom radostně připravit akci, na kterou byly pozvány nejen děti, ale i jejich rodiče, absolventi školy a její bývalí pedagogové a přátelé školy, včetně zástupců Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava.

Přípravy trvaly týdny a byly pro nás nejen prací, ale především zábavou. Oprášili jsme staré kroniky, našli staré fotografie, vyzpovídali pamětníky a ze všech „střípků“ nových informací jsme sestavili program.

Vše začalo již dopoledne, kdy jsme „objímali školu“. Všichni jsme vyjádřili své pocity tím, že jsme kolem školy utvořili řetěz dětí a učitelů a naše škola musela určitě cítit, jak ji máme rádi.

Objímání školy
Objímání školy

Odpolední program pod otevřeným nebem začal pásmem písní, tanců, hrou na hudební nástroje a zpěvem opět v duchu 60. let. Poté jsme zavzpomínali na spartakiádu, také na písně Elvise Presleyho, Waldemara Matušky a nechyběly ani „Holky z naší školky“. Žáci si také zahráli korfbal, zastříleli z luku a nejen k poslechu, ale i tanci nám hrála skupina „Neo Chees Sunny“ ve stylu rock and rock´n´rollu a roztleskala celé publikum. Atmosféru dokreslovaly stánky s občerstvením, chladivými nápoji a rukodělnou tvorbou. V podvečer jsme se rozcházeli plni dojmů a krásných zážitků a sluníčko, které nám po celý den svítilo, nás provázelo na cestě domů.

Retro Spartakiáda v podání našich žáků
Retro Spartakiáda v podání našich žáků

Naše škola bude v našich vzpomínkách žít navždy, ať je jí šedesát let, nebo bude daleko starší. Vždy bude pro nás znamenat naše dětství a mládí, které jsme v ní prožili.

Stáhnout všechny fotografie z akce (90 MB) v ZIP archivu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *